KALENDER

Hieronder vindt u een lijst van de concerten die op de agenda staan met bijhorende informatie. Om voorbije concerten te raadplegen kan u het archief bezoeken.



okt 6, 2019 | ATLANTIC WALL - BIENNALE VENETIE

voor mezzosopraan, ensemble, video en elektronica

ATLANTIC WALL
HERMESensemble o.l.v. Koen Kessels
Mireille Cappelle, mezzosopraan
Jorrit Tamminga, elektronica
Kurt Ralske, video
Teatro Goldoni, Venetië (16:00)
www.labiennale.org


okt 18, 2019 | ADANA

voor fluit, altviool, percussie en elektronica

ADANA
Karin deFleyt, fluit
Marc Tooten, altviool
Wim Henderickx, percussie
Jorrit Tamminga, elektronica
AMUZ, Antwerpen (21:00)
Inleiding door Rebecca Diependaele (20:15)

www.amuz.be


okt 19, 2019 | DANCE OF THE GODS - WERELDPREMIERE

voor percussie ensemble- FESTIVAL 20-21, TRANSIT

DANCE OF THE GODS (voor percussie ensemble)
Matrix-Project met DROM o.l.v. Jo Zanders
STUK, Leuven
Soetezaal - 11:30
festival2021.be


okt 20, 2019 | DE KLANK VAN DE STAD - WERELDPREMIERE

voor gemengd koor, kinderkoor, Joodse sopraan, Joodse viool
en Arabische ud - Multiculturele happening Eén Stad

DE KLANK VAN DE STAD
Maud Vanhauwaert, tekst
A-KOOR o.l.v. Patrick Windmolders
Rissala en Sterling, kinderkoren
Joëlle Strauss, sopraan & viool
Moufadhel Adhoum, ud
Slothappening Multicultureel project 'Eén Stad'
't Werkhuys, Zegelstraat 13, Borgerhout (14:00 en 17:00)
Tickets via: kaarten@a-koor.be



okt 20, 2019 | ATLANTIC WALL

voor mezzosopraan, ensemble, video en elektronica - FESTIVAL 20-21

ATLANTIC WALL - MATRIX PROJECT
HERMESensemble o.l.v. Manoj Kamps
Mireille Cappelle, mezzosopraan
Jorrit Tamminga, elektronica
Kurt Ralske, video
STUK Leuven
Soetezaal - 20:30
festival2021.be


nov 6, 2019 | EMPTY MIND I - Premiere voor fluit & elektronica

voor fluit en elektronica - Conferentie 'Integrated'

EMPTY MIND I
Ine Vanoeveren, fluit
Jorrit Tamminga, elektronica
deSingel, Antwerpen - 15:30
integratedconf.org


nov 8, 2019 | CD release - KUGONI TRIO

RELEASE van de CD Essence, voor saxofoon, viool en piano
met nieuw werk van Wim Henderickx en andere Vlaamse componisten

SACRED PLACES II (The Valley of the Gods)
Kugoni Trio

Kurt Bertels (saxofoon), Nicolas Dupont (viool) en Bert Koch (piano)
Academiezaal Sint-Truiden (20:15)
www.debogaard.be


nov 16, 2019 | SEARCHING - PREMIERE USA

voor basklarinet en marimba - PASIC 2019

SEARCHING
Duo Antwerp

basklarinet, Daniel Bellovi
marimba, Adilia Yip
Indiana Convention Centre, Indiana (USA) -12:00
pasic.org


nov 19, 2019 | IN DEEP SILENCE I

voor gitaar

IN DEEP SILENCE I (voor gitaar)
Nico Couck, gitaar
deSingel, Antwerpen (20:00)
www.antwerpsymphonyorchestra.be


nov 21, 2019 | ENIGMA VARIATION - PREMIERE SCHOTLAND

voor orkest - Eerbetoon aan Martyn Brabbins

ENIGMA VII voor orkest
Pictured Within: Birthday Variations for M. C. B.
(BBC opdracht,
Première Schotland)
BBC Scottish Symphony Orchestra o.l.v. Martyn Brabbins

Glasgow City Halls - 19:30
www.bbc.co.uk


nov 24, 2019 | EVOCATION - WERELDPREMIERE

voor orkest - ARS MUSICA

EVOCATION voor orkest
Ensemble Musiques Nouvelles o.l.v. Jean-Paul Dessy
Pauline Claes, mezzosopraan
Bozar, Brussel (19:00)
www.arsmusica.be


nov 28, 2019 | COLORS & AGNUS DEI

voor koor - PARADE NOORDERLICHT

COLORS & AGNUS DEI
Zonnekoor o.l.v. Kristof Braekman
Permeke Bibliotheek, Antwerpen (20:15)
www.ap-arts.be


dec 1, 2019 | ENIGMA VARIATION - PREMIERE BELGIE

voor orkest - Eerbetoon aan Martyn Brabbins

ENIGMA VII voor orkest
Pictured Within: Birthday Variations for M. C. B.
(BBC opdracht,
Belgische Première)
Antwerp Symphony Orchestra o.l.v. Martyn Brabbins
Koningin Elisabethzaal - 11:00
www.antwerpsymphonyorchestra.be


jan 3, 2020 | SACRED PLACES IV - WERELDPREMIERE

voor panfluit, blokfluit, accordeon, altviool, percussie & elektronica

SACRED PLACES IV (Preparing to pray)
Black Pencil
Jorrit Tamminga, elektronica
Concertzaal Nieuwe Veste, Breda (NL) - 20:15
www.nieuweveste.nl


jan 28, 2020 | REVELATIONS

voor sopraan, ensemble, koor & elektronica

REVELATIONS
Concertante versie
Lore Binon, sopraan
Vlaams Radiokoor
HERMESensemble o.l.v. Wim Henderickx
Muziektheater Transparant
Fagey, Brussel - 20:15
www.flagey.be


feb 8, 2020 | REQUIEM

voor 2 zangers, 9 musici, kinderkoor en gemengd koor + dansers

REQUIEM
Helicon, La Passione & DeCompagnie
Jezuïetenkerk, Gasthuisvest 50, Lier (20:15)
www.lierscultuurcentrum.be


feb 13, 2020 | TEJAS (What does the sound of the universe look like?)

voor orkest

TEJAS voor orkest
Docenten & studenten van het Koninklijk Conservatorium Antwerpen
o.l.v. Michiel Delanghe
deSingel Antwerpen


feb 21, 2020 | SACRED PLACES IV - TURKSE PREMIERE

voor panfluit, blokfluit, accordeon, altviool, percussie & elektronica

SACRED PLACES IV (Preparing to pray)
Black Pencil
Jorrit Tamminga, elektronica
Borusan Music House, Istanbul (TR) - 21:00
www.borusasanat.com


mrt 5, 2020 | IN DEEP SILENCE III - BELGIAN MUSIC DAYS

voor strijkorkest

IN DEEP SILENCE III voor strijkorkest
l’Orchestre Royal de Chambre de Wallonie o.l.v. Jean-François Chamberlan
Arsonic, Mons (BE) - 20:00
surmars.be


mrt 7, 2020 | THE TIMES ACADEMY - CONCERT

Coaching van jonge componisten

Slotconcert in Amuz, Antwerpen - 20:00
HERMESensemble o.lv. Peter Merckx
www.amuz.be


mrt 7, 2020 | SACRED PLACES II

voor viool, saxofoon en piano

SACRED PLACES II (The Valley of the Gods)
Kugoni Trio

Kurt Bertels (saxofoon), Nicolas Dupont (viool) en Bert Koch (piano)
Kasteel d'Ursel, Bornem - 20:00
www.terdilft.be


apr 26, 2020 | AFRICAN SUITE

voor viool en percussie

AFRICAN SUITE voor viool en percussie
Femke Sonnen, viool
Pieter Mellaerts, percussie
Cultuurkapel, Gent (11:00)
www.opstapel.be









RETROSPECTRE