KALENDER

Hieronder vindt u een lijst van de concerten die op de agenda staan met bijhorende informatie. Om voorbije concerten te raadplegen kan u het archief bezoeken.



nov 8, 2019 | CD release - KUGONI TRIO

RELEASE van de CD Essence, voor saxofoon, viool en piano
met nieuw werk van Wim Henderickx en andere Vlaamse componisten

SACRED PLACES II (The Valley of the Gods)
Kugoni Trio

Kurt Bertels (saxofoon), Nicolas Dupont (viool) en Bert Koch (piano)
Academiezaal Sint-Truiden (20:15)
www.debogaard.be


nov 16, 2019 | SEARCHING - PREMIERE USA

voor basklarinet en marimba - PASIC 2019

SEARCHING
Duo Antwerp

basklarinet, Daniel Bellovi
marimba, Adilia Yip
Indiana Convention Centre, Indiana (USA) -12:00
pasic.org


nov 19, 2019 | IN DEEP SILENCE I

voor gitaar

IN DEEP SILENCE I (voor gitaar)
Nico Couck, gitaar
deSingel, Antwerpen (20:00)
desingel.be


nov 21, 2019 | ENIGMA VARIATION - PREMIERE SCHOTLAND

voor orkest - Eerbetoon aan Martyn Brabbins

ENIGMA VII voor orkest
Pictured Within: Birthday Variations for M. C. B.
(BBC opdracht,
Première Schotland)
BBC Scottish Symphony Orchestra o.l.v. Martyn Brabbins

Glasgow City Halls - 19:30
www.bbc.co.uk


nov 24, 2019 | EVOCATION - WERELDPREMIERE

voor sopraan en ensemble - ARS MUSICA

EVOCATION voor sopraan en ensemble
Ensemble Musiques Nouvelles o.l.v. Jean-Paul Dessy
Pauline Claes, mezzosopraan
Bozar, Brussel (19:00)
www.arsmusica.be


nov 27, 2019 | SACRED PLACES II - PREMIERE VOOR FLUIT, CELLO & PIANO

voor fluit, cello en piano

SACRED PLACES II voor fluit, cello en piano
Phoenix Trio
Beeldenstorm, Brussel (19:00)
beeldenstorm.be


nov 28, 2019 | COLORS & AGNUS DEI

voor koor - PARADE NOORDERLICHT

COLORS & AGNUS DEI
Zonnekoor o.l.v. Kristof Braekman
Permeke Bibliotheek, Antwerpen (20:00 - 20:45)
www.ap-arts.be


nov 29, 2019 | UNTITLED & ELEGIE

voor piano - Eindejaarsrecital Koninklijke Vlaamse Academie

UNTITLED en ELEGIE
Hans Ryckelinck, piano
Paleis der Academiën, Brussel (19:30)
www.kvab.be


dec 1, 2019 | ENIGMA VARIATION - PREMIERE BELGIE

voor orkest - Eerbetoon aan Martyn Brabbins

ENIGMA VII voor orkest
Pictured Within: Birthday Variations for M. C. B.
(BBC opdracht,
Belgische Première)
Antwerp Symphony Orchestra o.l.v. Martyn Brabbins
Koningin Elisabethzaal - 11:00
www.antwerpsymphonyorchestra.be


dec 20, 2019 | MAKYO - PREMIERE JAPAN

voor solo marimba

MAKYO voor solo marimba
Jim Lin, marimba
Recital Hall in Tokyo Opera City (JP) - 19:00
www.chinchenglin.com


jan 3, 2020 | SACRED PLACES IV - WERELDPREMIERE

voor panfluit, blokfluit, accordeon, altviool, percussie & elektronica

SACRED PLACES IV (Preparing to pray)
Black Pencil
Jorrit Tamminga, elektronica
Concertzaal Nieuwe Veste, Breda (NL) - 20:15
www.nieuweveste.nl


jan 28, 2020 | REVELATIONS

voor sopraan, ensemble, koor & elektronica

REVELATIONS
Concertante versie
Lore Binon, sopraan
Vlaams Radiokoor
HERMESensemble o.l.v. Wim Henderickx
Muziektheater Transparant
Fagey, Brussel - 20:15
www.flagey.be


feb 8, 2020 | REQUIEM

voor 2 zangers, 9 musici, kinderkoor en gemengd koor + dansers

REQUIEM
Helicon, La Passione & DeCompagnie
Jezuïetenkerk, Gasthuisvest 50, Lier (20:15)
www.lierscultuurcentrum.be


feb 13, 2020 | TEJAS (What does the sound of the universe look like?)

voor orkest

TEJAS voor orkest
Docenten & studenten van het Koninklijk Conservatorium Antwerpen
o.l.v. Michiel Delanghe
deSingel Antwerpen


feb 20, 2020 | REVELATIONS

voor sopraan, ensemble, koor & elektronica

REVELATIONS
Concertante versie

Lore Binon, sopraan
Vlaams Radiokoor
HERMESensemble o.l.v. Wim Henderickx
Muziektheater Transparant
Kanaal, Wijnegem (20:00)
www.axel-vervoordt.com


feb 21, 2020 | SACRED PLACES IV - TURKSE PREMIERE

voor panfluit, blokfluit, accordeon, altviool, percussie & elektronica

SACRED PLACES IV (Preparing to pray)
Black Pencil
Jorrit Tamminga, elektronica
Borusan Music House, Istanbul (TR) - 21:00
www.borusasanat.com


mrt 5, 2020 | IN DEEP SILENCE I - BELGIAN MUSIC DAYS

voor gitaar solo

IN DEEP SILENCE I
Magali Rischette, gitaar
CRM Grande Salle, Mons (BE) - 14:30
www.belgianmusicdays.be


mrt 5, 2020 | IN DEEP SILENCE III - BELGIAN MUSIC DAYS

voor strijkorkest

IN DEEP SILENCE III voor strijkorkest
l’Orchestre Royal de Chambre de Wallonie o.l.v. Jean-François Chamberlan
Arsonic, Mons (BE) - 20:00
surmars.be


mrt 7, 2020 | THE TIMES ACADEMY - CONCERT

Coaching van jonge componisten

Slotconcert in Amuz, Antwerpen - 20:00
HERMESensemble o.lv. Peter Merckx
www.amuz.be


mrt 7, 2020 | SACRED PLACES II

voor viool, saxofoon en piano

SACRED PLACES II (The Valley of the Gods)
Kugoni Trio

Kurt Bertels (saxofoon), Nicolas Dupont (viool) en Bert Koch (piano)
Kasteel d'Ursel, Bornem - 20:00
www.terdilft.be


mrt 8, 2020 | COLORS - PREMIERE

voor vrouwenkoor en elektronica - WILDE WESTEN
Festival Kortrijk

COLORS voor vrouwenkoor en elektronica
Psallentes, Ars Vocalis, Zimra & Kortrijks Vocaal Ensemble
o.l.v. Diederik Glorieux en Hendrik Vanden Abeele
Onze-Lieve-Vrouwekerk, Kortrijk (18:30)
www.wildewesten.be


mrt 18, 2020 | SACRED PLACES III (Parvati, the Remover of bad Energy) - WERELDPREMIERE

voor trompet, percussie en elektronica - Klarafestival

SACRED PLACES III
Wim Van Hasselt, trompet
Koen Plaetinck, percussie
Jorrit Tamminga, elektronica
Bozar, Brussel (M Hall) - 20:00


mrt 20, 2020 | SACRED PLACES III (Parvati, the Remover of bad Energy)

voor trompet, percussie en elektronica

SACRED PLACES III
Wim Van Hasselt, trompet
Koen Plaetinck, percussie
Jorrit Tamminga, elektronica
Konzerthaus Blaibach (DE) - 20:00


mrt 29, 2020 | SACRED PLACES III (Parvati, the Remover of bad Energy)

voor trompet, percussie en elektronica -
CD-release concert 'Imaginary Mirror'

SACRED PLACES III
Wim Van Hasselt, trompet
Koen Plaetinck, percussie
Jorrit Tamminga, elektronica
Muziekgebouw Eindhoven (NL) - 12:00
www.muziekgebouweindhoven.nl


apr 6, 2020 | SACRED PLACES III (Parvati, the Remover of bad Energy)

voor trompet, percussie en elektronica

SACRED PLACES III
Wim Van Hasselt, trompet
Koen Plaetinck, percussie
Jorrit Tamminga, elektronica
Hochschule für Musik Freiburg (DE) - 20:00


apr 26, 2020 | AFRICAN SUITE

voor viool en percussie

AFRICAN SUITE voor viool en percussie
Femke Sonnen, viool
Pieter Mellaerts, percussie
Cultuurkapel, Gent (11:00)
www.opstapel.be


jul 6, 2020 | COMPOSITIESTAGE - SOUNDMINE

6 - 10 juli 2020
Internationale Compositiestage in Alden Biesen

Compositie met Wim Henderickx en Diederik Glorieux
Elektronische muziek met Jorrit Tamminga
Focus op componeren voor orkest i.s.m. het Antwerp Symphony Orchestra
Componeren voor koor i.s.m. de World Choir Games 2020
Info & registratie:
www.musica.be









RETROSPECTRE