ARCHIEF: 2009

Hieronder vindt u een lijst van de voorbije concerten en evenementen van 2009.

Lijsten van alle concerten sinds 2005 vindt u hier:
2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005



21 December 2009
GISHORA - wereldcreatie
(voor trompet en Afrikaans slagwerk)
Solisten van het Brussels Philharmonic (VRO)
Ward Hoornaert, trompet
Gert François, percussie
Klara (studio) in het programma BABEL met Heidi Lenaerts (17u-19u)
ART for LIFE-actie ten gunste van de strijd tegen malaria in Burundi
www.klara.be

13 December 2009
THE SEVEN CHAKRAS
(voor saxofoonkwartet)
Amstel Quartet
Toonzaal, Den Bosch (20u30) (NL)


4 December 2009
3 INTERLUDES
(voor hobo, hoorn en piano)
HERMESensemble
Amuz Antwerpen (21u)

28 November 2009
IN DEEP SILENCE III
(voor strijkkwartet)
Kryptos Quartet
St.-Michielskerk, Veltem-Beisem (20u)


24 November 2009
RAGA I
(voor percussie en orkest)
Peter Cools, percussie
Symfonisch Orkest Conservatorium Antwerpen, dirigent Ivo Venkov
Gala Stichting Conservatorium Antwerpen
Blauwe Zaal, deSingel, Antwerpen (20u)


23 November 2009
RAGA I
(voor percussie en orkest)
Peter Cools, percussie
Symfonisch Orkest Conservatorium Antwerpen, dirigent Ivo Venkov
Blauwe Zaal, deSingel, Antwerpen (20u)
conservatorium@artesis.be

22 November 2009
Portret van Wim Henderickx
CANVAS KLASSIEK (12u)
www.canvas.be/klassiek


18 Oktober 2009
OLEK
(muziektheater)
I Solisti del Vento en Theater Taptoe
CC Lanaken (16u)
www.isolistidelvento.be

2 Oktober 2009
DISAPPEARING IN LIGHT
(voor mezzo, altviool, altfluit en percussie)
HERMESensemble, dirigent Wim Henderickx
Tijdens tentoonstelling IN-FINITUM van A. Vervoordt
Palazzo Fortuny, Venetië

23 September 2009
IL PENDOLO
(voor contrabas solo)
Lisa De Boos, contrabas
Opening nieuwe academiejaar Hogeschool Gent
Koninklijk Conservatorium, Miryzaal, Hoogpoort 64, Gent (16u)

13 September 2009
AFRICAN SUITE
(voor saxofoon en percussie)
Rutger Van Otterloo, saxofoon
Tatiana Koleva, percussie
Openingsconcert, Toonzaal, Den Bosch (NL) (15u)

6-9 Juli 2009
COMPOSITIESTAGE WIM HENDERICKX - FEESTEDITIE ! 10-jarig jubileum
9 Juli : Slotconcert (16u)
Musica, Neerpelt
PUBLICATIE MUSICA

26 Juni 2009
BARBARIAN DANCE
(voor drums en piano)
AFRICAN SUITE
(voor viool en percussie)
RAGA I
(voor percussie en 2 piano's)
Peter Cools, percussie - Afstudeerproject Artesis Hogeschool
Polina Chernova, piano
Kiyotaka Izumi, piano
Maarten De Vos, viool
deSingel, Antwerpen

11 Juni 2009
IL PENDOLO
(voor contrabas solo)
Lisa De Boos, contrabas - Eindexamen Conservatorium Gent
Miry-zaal Conservatorium Gent, Hoogpoort 64 (18h30)

8 Juni 2009
SHRI YANTRA - wereldcreatie
(for 8 channel soundtracks)
In samenwerking met Jorrit Tamminga en gebaseerd op VOID/SUNYATA
In het kader van het Festival van Vlaanderen/Stadsvisoenen Mechelen
Binnenplein Cultuurcentrum, Minderbroedersgang 5, Mechelen (20u30)

6 Juni 2009
OLEK SHOT A BEAR (Engelse versie)
(voor verteller en ensemble in een nieuwe scenische interpretatie)
Scholieren van het Herder Gymnasium Halle (D)
Staatskapelle Halle
Hans Rotman, dirigent
Volkspark, Halle (Saale), Duitsland (15u)
www.gym-herder-halle.bildung-lsa.de

28 Mei 2009
VOID/SUNYATA
(muziektheater voor 5 zangers, ensemble en elektronica)
Muziektheater Transparant, Oxalys, dirigent Wim Henderickx
Operadagen Rotterdam
Rotterdamse Schouwburg, Rotterdam (20u15) (NL)
www.rotterdamseschouwburg.nl

28 Mei 2009
RAGA I
(voor percussie solo)
Ruud Roelofsen, percussie -Eindexamen Conservatorium Arnhem
Concertzaal Artez Conservatorium Arnhem (20u) (NL)

27 Mei 2009
VOID/SUNYATA
(muziektheater voor 5 zangers, ensemble en elektronica)
Muziektheater Transparant, Oxalys, dirigent Wim Henderickx
Operadagen Rotterdam
Rotterdamse Schouwburg, Rotterdam (20u15) (NL)
www.rotterdamseschouwburg.nl

27 Mei 2009
RONDDOLEN
(voor basklarinet)
Kensuke Taira, basklarinet
Klasconcert van het Conservatorium Antwerpen, Artesis Hogeschool
deSingel, kleine zaal, Antwerpen (19u)


24 Mei 2009
CONFRONTATIONS
(voor Afrikaanse en westerse percussie)
Gert François, westers masterdrummer
Babs Jobo (Ghana), Afrikaans masterdrummer
Wim Henderickx, muzikale leiding
In het kader van Operadagen Rotterdam
Koeweide, Crooswijk, Boezemstraat 188, ROTTERDAM (16u) (NL)
www.operadagenrotterdam.nl


24 Mei 2009
OLEK
(muziektheater)
I Solisti del Vento en Theater Taptoe
Musis Sacrum/Schouwburg Arnhem (14u30) (NL)
www.isolistidelvento.be

23 Mei 2009
OLEK
(muziektheater)
I Solisti del Vento en Theater Taptoe
Koninklijke Schouwburg, Den Haag (19u) (NL)
www.isolistidelvento.be

23 Mei 2009
CONFRONTATIONS
(voor Afrikaanse en westerse percussie)
Gert François, westers masterdrummer
Babs Jobo (Ghana), Afrikaans masterdrummer
Wim Henderickx, muzikale leiding
Oude Mechelse Vleeshalle, Huidevettersstraat 7, MECHELEN (20u15)
www.stadsvisioenen.be

20 Mei 2009
ONLY DARKNESS AND SHADOWS
(voor sopraan en ensemble)
Emanon Ensemble
Charlotte Riedijk, sopraan
Kunstencentrum nOna, Begijnenstraat 19, Mechelen (20u15)
In het kader van het Festival van Vlaanderen/Stadsvisoenen Mechelen
www.stadsvisioenen.be


17 mei 2009
RADIO KLARA
Gesprek met Wim Henderickx
De Sporen (17u-19u)
http://radio.klara.be

17 Mei 2009
OLEK
(muziektheater)
I Solisti del Vento en Theater Taptoe
Theater a/d Parade, Den Bosch (15u) (NL)
www.isolistidelvento.be

16 Mei 2009
OLEK
(muziektheater)
I Solisti del Vento en Theater Taptoe
Leidse Schouwburg, Leiden (19u) (NL)
www.isolistidelvento.be

12 Mei 2009
VOID/SUNYATA
(muziektheater voor 5 zangers, ensemble en elektronica)
Muziektheater Transparant, Oxalys, dirigent Wim Henderickx
Concertgebouw, 't Zand 34, Brugge (20u)
Inleiding door Maarten Beirens (19u15)
www.concertgebouw.be

12 Mei 2009
MAYA'S DREAM
(voor hobo en ensemble)
Prometheus Ensemble
Creatieconcert workshop 2009
deSingel, Antwerpen (20u)

12 Mei 2009
OLEK
(muziektheater)
I Solisti del Vento en Theater Taptoe
Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom (19u) (NL)
www.isolistidelvento.be

10 Mei 2009
OLEK
(muziektheater)
I Solisti del Vento en Theater Taptoe
Schouwburg Kunstmin, Dordrecht (15u) (NL)
www.isolistidelvento.be

8 Mei 2009
OLEK
(muziektheater)
I Solisti del Vento en Theater Taptoe
Theater De Purmaryn, Purmerend (19u30) (NL)
www.isolistidelvento.be

28 April 2009
OLEK
(muziektheater)
I Solisti del Vento en Theater Taptoe
De Toneelschuur, Haarlem (15u) (NL)
www.isolistidelvento.be

26 April 2009
VOID/SUNYATA
(muziektheater voor 5 zangers, ensemble en elektronica)
Muziektheater Transparant, Oxalys, dirigent Wim Henderickx
Theater De Spiegel, Zwolle (20u30) (NL)
www.kameroperafestival.nl

24 April 2009
OLEK
(muziektheater)
I Solisti del Vento en Theater Taptoe
Schouwburg Agnietenhof, Tiel (19u30) (NL)
www.isolistidelvento.be

23 April 2009
AFRICAN SUITE
(voor viool en percussie)
Studenten Nieuwe Muziek Lemmensinstituut
STUK, Labozaal, Leuven (20u30)
www.newnoise.be

19 April 2009
RADIO 5 (NL) (22u30)
Gesprek met Wim Henderickx

11 April 2009
OLEK
(muziektheater)
I Solisti del Vento en Theater Taptoe
Schouwburg & Congrescentrum Orpheus, Apeldoorn (16u30) (NL)
www.isolistidelvento.be

5 April 2009
OLEK
(muziektheater)
I Solisti del Vento en Theater Taptoe
Stadsschouwburg Utrecht (14u) (NL)
www.isolistidelvento.be

3 April 2009
OLEK - première
(muziektheater)
I Solisti del Vento en Theater Taptoe
Schouwburg Odeon, Zwolle (19u30) (NL)
www.isolistidelvento.be

28 Maart 2009
TEJAS
(voor orkest)
DeFilharmonie o.l.v. Jaap Van Zweden
Concertgebouw, 't Zand 34, Brugge (20u)
Inleiding door Tom Janssens (19u15)
coproductie deSingel, deFilharmonie en Ars Musica
www.concertgebouw.be

27 Maart 2009
TEJAS - wereldcreatie
(voor orkest)
DeFilharmonie o.l.v. Jaap van Zweden
deSingel, Blauwe Zaal, Antwerpen (20u)
Inleiding door Stephan Weytjens (19u15)
coproductie deSingel, deFilharmonie en Ars Musica
www.desingel.be

16 Maart 2009
KLARA - ORLANDO (19u-21u)
DISAPPEARING IN LIGHT
(voor mezzo, altviool, altfluit en percussie)
HERMESensemble, dirigent Wim Henderickx
http://radio.klara.be

3 Maart 2009
AFRICAN SUITE
(voor viool en percussie)
Spectra Ensemble
Concert voor jonge kinderen voorafgegaan door workshops
Concertgebouw Brugge (9u)
In samenwerking met Musica, Impulscentrum voor Muziek
info@concertgebouw.be

2 Maart 2009
AFRICAN SUITE
(voor viool en percussie)
Spectra Ensemble
Concert voor jonge kinderen voorafgegaan door workshops
Concertgebouw, 't Zand 34, Brugge (9u)
In samenwerking met Musica, Impulscentrum voor Muziek
info@concertgebouw.be

1 Maart 2009
IO
(voor houtblaaskwintet)
Ensemble Houthandel Antwerpen
Bozar, Brussel (11u)
www.bozar.be

15 Februari 2009
ZOON VAN EROS
(voor sopraan en piano)
Elise Caluwaerts, sopraan
MIM (Muziekinstrumentenmuseum), Hofberg 2, 1000 Brussel (11u)

6 Februari 2009
IO
(voor houtblaaskwintet)
Ensemble Houthandel Antwerpen
Zaal 7, Cogels Osylei, Antwerpen(20u)
schillemans.marc@pandora.be
0032 3 236 57 17

1 Februari 2009
DISAPPEARING IN LIGHT
(voor mezzo, altviool, altfluit en percussie)
HERMESensemble, dirigent Wim Henderickx
Muziekcentrum Amuz, Kammenstraat 81, Antwerpen (15u)
www.hermesensemble.be

22 Januari 2009
AFRICAN SUITE
(voor viool en percussie)
Concert met werken gekozen door barones J. Fontyn
Het Rode Pomp Ensemble
Concertzaal Parnassus, Oude Houtlei 124, Gent (20u)
www.rodepomp.be

17 Januari 2009
IN DEEP SILENCE III
(voor strijkkwartet)
Kryptos Quartet
Klara in het Paleis
Paleis voor Schone Kunsten-Bozar, Brussel (14u15)
info@bozar.be

14 Januari 2009
MOZART'S ENTFÜHRUNG...?
(voor ensemble)
Belgische Kamerfilharmonie, o.l.v. Ben Haemhouts
CC Nova, Wetteren (20u)
www.ccnova.be

12 Januari 2009
MOZART'S ENTFÜHRUNG...?
(voor ensemble)
Belgische Kamerfilharmonie, o.l.v. Ben Haemhouts
Aartselaar (20u)
www.vkw.be
tel.: 32(0)3 829 25 01

4 Januari 2009
MOZART'S ENTFÜHRUNG...? - wereldcreatie
(voor ensemble)
Belgische Kamerfilharmonie, o.l.v. Ben Haemhouts
CC Ter Dilft, Bornem (11u)
www.terdilft.be








RETROSPECTRE